wtorek, 11 maja 2010

Kim Hargreaves - kształt, forma

Zawsze podobały mi się sweterki Kim, bo nie chodziło w nich o wymyślne, skomplikowane wzory druciane, a o formę, kształt swetra. Na drutach zaczęłam robic w czasach kiedy swetry były proste, monstrualne, że tak powiem - ciosane siekierą. Teraz sweter ma leżeć jak dobrze skrojony żakiet i tu zaczyna się mój problem. Formy takie mijam z daleka, chociaż kupiłam sobie jedną książkę Kim - Heartfelt.. Nie wiem dlaczego. Wiem, bo zestaw modeli bardzo urozmaicony, podobają mi się, śliczne fotki, choć detale swetrów na nich mało widoczne. Kupiłam i odstawiłam na półkę, bo często widziałam na blogach opinie, że opis wykonania u Kim jest fatalny, mało przejrzysty, pogmatwany. Skoro tak mówią te, które znają język, to ja ograniczyłam się do obejrzenia obrazków, wzdychania, bo cóż innego mi pozostało.Ostatnio furorę robi "Misty". Wypatrzyłam sweterek, nie żebym z zachwytu piała, ale córka wspominała o kamizelce z "wyciągniętymi rogami". Gdzieś, coś, w sklepie. Nie mam pojęcia jak to wygladało, ale czy nie tak?


 Opisu nie przeglądałam, bo... W każdym razie intryguje mnie ten sweter, a przody wydłużone w szczególności. Rzędy skrócone?

5 komentarzy:

 1. ja robiłam Dusty z albumu Precious, moim zdaniem bardzo prosty, czytelny opis. przeglądałam też opisy innych sweterków, i moim zdaniem nie są trudne - więc nie zniechęcaj się:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A diagram przodu nie wystarczy? Tu:
  http://www.kimhargreaves.co.uk/acatalog/EMBRACE.html
  Potrzebny opis? Można zastanowić się jak to zrobione? Chyba narzuca się oczka na całą szerokość przodu i gubi do trójkata od prawej strony, żeby uzyskać ten wydłużony trójkat - w ten sposób zwęża się przód. Trzeba by próbkę zrobić i zobaczyć jak to redukukować. Tył i rękawy zwykłe i normalne. A efekt "zwijania się" się przodów występuje w wyniku tego, że nie są wykończone żadnymi pliskami i gładki pończoszniczy sam się zwija.
  Nie potrafię robić z opisów - wzór zrobię ze schematu. A większość projektów Kim odrabiam po prostu ze zdjęcia. Nie są na tyle skomplikowane i nie mają aż tak skomplikownych wzorów.Wystarczy analiza projektu, jego schemat czy zblizenie wzoru.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie władam perfekt angielskim ale uważam wzory Kim za bardzo łatwe, przynajmniej w porównaniu z naszymi polskimi gazetami. Może jednak weź i przejrzyj dokładnie ten album? Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zrobiłabym to tak: 220 oczek na przód i tył, potem wystarczy odjać po 10 oczek co np. 3 lub 5 rzędów przy przodach.

  OdpowiedzUsuń
 5. O właśnie!! Dokładnie tak to wyglądało :-) Ino kamizelka, nie swetrzycho. Ale to też ładne, owszem :-)

  OdpowiedzUsuń

Koty w potrzebie

www.koty.sos.pl