piątek, 14 maja 2010

Atrament wieczorową porą

Angel w robocie, miałam zacząć wczoraj, ale włóczka w kolorze atramentu nie jest dobrą włóczką na robótki wieczorem. Zaczęłam dziś i przy narzucaniu oczek wpadłam w popłoch - 190 oczek, cienizna, kiepsko się przesuwa po bambusach. Na druty metalowe nie zamienię, rzucam robótki bez składu i ładu, więc po każdym takim rzucie musiałabym nabierać oczka na drut od nowa. Na szczęście ciężko było w pierwszym rzędzie, reszta poszła gładko. Rzeczywiście, tak jak mówiły dziewczyny Angel jest fenomenalny, kolor atramentowy w robótce też wyglada pieknie. Nic tylko robić, no ale... Może robię z igły widły, ale wkurza mnie jak widzę jedno, a czytam drugie. Chodzi o model 9 z Damy w Swetrze 5-6/2010, o sukienkę mini. Na obrazku jak wół widać, że falbany są nierówne, pierwsza jest najkrótsza, trzecia najdłuższa, dla mnie różnice w długości są znaczne, ale w opisie wszystkie mają około po 15 cm plus rząd, w którym ujmowane są oczka i plus 3 rzędy  dżerseju lewego. Pewnie, że to nie problem, można dodać po centymetrze lub dwa do każdej następnej falbanki, ale nie rozumiem intencji autora. Ważne są proporcje i łatwo schrzanić model. To tak jak z domkami jednorodzinnymi - mijamy stojące przy drogach potworki, bo do całkiem fajnego projektu ktoś dorzucił jedno piętro  i zaburzył proporcje, mało tego nawet nie widzi różnicy - jest piknie, a jeszcze tłuczone lustereczka wtopione w tynk...Cudo.
Dopisek:
Dziękuję za komentarze  dotyczące moich drucianych wyczynów. Od razu lepiej mi się pracuje :-))
I jeszcze pytanie, a raczej prośba do CU@5 - zdradź technologię farbowania w mikrofali. Twoje wyczyny farbiarskie są nieziemskie!


1 komentarz:

  1. Zdradzę, zdradzę...przygotuję mały tutorial. Tylko proszę o cierpliwość! Przede mną oddanie dużego projektu, to czasu mniej na bloga:/ Co do wzorów z "polskich" gazet. No błędy są, często wynikające ze złych tłumaczeń. W większości to przedruki ze starszych niemieckich gazet. Jestem ciekawa jak Angel się sprawdzi po praniu. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Koty w potrzebie

www.koty.sos.pl