piątek, 16 kwietnia 2010

I Sas, i las i kompletny Central Park

Poczta Polska dotarła do mnie bez przeszkód, choć sytuacja w kraju ekstremalna. Dotarły z Klubu dla Ciebie zamówione książki. Do tej pory raczej rzadko korzystałam z tej księgarni, ale kiedy w swojej księgarni kupiłam książkę za 40 zł, która w KDC była o połowę tańsza, skwapliwie sprawdzam oferty Klubu. Książki przejrzałam pobieżnie, ale jestem zadowolona. "Piękne hafty" kupiłam ze względu na crazy patchwork, ale jest parę fajnych rzeczy, z których na pewno skorzystam. Jeśli idzie o "Kapustę" to polecam nie koniecznie tym z dodatkowym ciałkiem, a ze względu na przepisy. Dużo warzyw wszelakiej maści, mięsko i makarony.  Książka ładnie wydana, twarda oprawa, piękne fotki i dobry papier, a poza tym tanio. I "Gotowanie w kombiwarze" (świadomie Traktaty Unijne pomijam, bo to nie moja domena).
Wszystkim, którzy noszą się z zamiarem kupna kombiwaru, książka nieodzowna. Przepisy przepisami, ale wiadomo, jaki czas i temperatura potrzebne są do przygotowywania konkretnej potrawy.
I jeszcze fotki Central Park. Rękawy wszyste, jeszcze trzeba pochowac parę nitek i gotowe. Dopisek kapuściany:
Ta książka ma niewiele wspólnego z dietą kapuścianą, którą większość z nas zna. Mowy nie ma o jedzeniu na okrągło kapuścianej zupy. I tak w pierwszym tygodniu można jeść np boczniaki z szynką parmeńską, spaghettini z botwiną, zupę kalarepową z grzybami, sałatkę warzywną z ciecierzycą itp. Jest oczywiście zupa kapuściana, ale raz z brokułem, raz z boczniakami, to znów z tostem z chlebka lub ziemniakiem usmażonym i dodanym do zupy. Jest przepis na zupę kapuścianą letnią i zupę kapuścianą zimową.  A szczerze mówiąc, jak patrzę w przepisy typu sałatka makaronowo-ryżowa, to wydaje mi się, że raczej trudno przy takim jedzeniu cokolwiek zgubić :-)

2 komentarze:

  1. Sweter jest imponujacy. Zaczynam naierać ochoty na taki, tym bardziej, że chciałabym "coś" z kapturem. A Ta dieta kapuściana to też z tą zupą z kapusty, co to się ją je przez cały tydzień?

    OdpowiedzUsuń
  2. Zainteresowania bardzo rozlegle, central park jest fantastyczny.

    OdpowiedzUsuń

Koty w potrzebie

www.koty.sos.pl