czwartek, 30 kwietnia 2015

Szydełkowanie, czytanie i 1% na organizacje pożytku publicznego

Jak zawsze spóźniona, ale ostatnio czasu nie starcza. Staram się, jak mogę, czas dzielić między potrzebujących  i na przyjemności już nie starcza. Najbardziej żal mi książek, które czekają na półce. "Gwiazda spadająca" dalej nie przeczytana, a pledzik dla Marysi w miejscu stoi. Nie mam zatem czym się pochwalić. Może książką,którą obdarowało mnie wydawnictwo. Opinie przychylne, więc zdecydowałam się na przeczytanie.

"Dopiero co urodziłam bliźnięta. Nie ma wody. Nie ma ogrzewania. Nie ma światła i nie ma jedzenia. Czy możemy przełożyć kwestię napletków chłopców na inny dzień?
Jest rok 1920, Berlin. Frieda Stengel, niemiecka Żydówka, rodzi Paulusa i Ottona. W Monachium – powstaje zbrodnicza NSDAP. Losy bliźniaków wydają się przesądzone. Jeden z chłopców trafia do szkoły kadr Wehrmachtu i SS, drugi walczy na froncie. W imię miłości do tej samej dziewczyny. Jeden kieruje się sercem, drugi – rozumem. Czy kłamstwo i zdrada to jedyna gwarancja przeżycia? Czy los można przekupić, a miłość jest ślepa?
Wojna się kończy, ale życie pisze najbardziej nieoczekiwane scenariusze dla tych co przeżyli. W brytyjskim Secret Service i komunistycznej Stasi.
Ben Elton oparł książkę na autentycznych losach swojej rodziny. Przenosi czytelników w najmroczniejsze czasy jakie przeżyła ludzkość. Poruszające."*No i wczoraj zdążyłam, rzutem na taśmę, wypełnić pit i przekazać 1% podatku na zwierzaki z kętrzyńskiego TOZu. Rozliczam się poprzez e-deklaracje Ministerstwa Finansów. Wystarczy zainstalować program i reszta idzie jak po maśle. Nie polecam programów z innych stron, mają odgórnie wpisany KRS, który nie da się wykasować. Prawda, że ten jeden procent jest niewielki, ale najczęściej jest ostatnią deską ratunku dla potrzebujących. Polecam zatem stronę MF i jeszcze dziś można się na spokojnie rozliczyć i zdecydować, kogo chcesz wspomóc.

*Tekst z portalu Lubimy Czytać

10 komentarzy:

 1. e-deklaracje działają bez zarzutu ja tez z nich skorzystałam w tym roku, książka zapowiada się bardzo fascynująco jestem ciekawa czy po przeczytaniu nadal będziesz miała takie odczucia. A kocyk no cóż czasem coś musi potrwać, żeby potem bardziej cieszyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z e-deklaracjami fajne rozwiązanie, szczególnie dla mnie. Zawsze się spóźniam ;)
   Mam nadzieję, że książka mnie nie rozczaruje, tym bardziej że podoba mi się staranne wydanie książki

   Usuń
 2. Ciekawa książka, poszukam, postaram się przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już dawno złożyłam pita. A książkę już przeczytałam i niebawem o niej napiszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka dotarła do mnie wczoraj ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Musze koniecznie przeczytać polecana książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka zaskakuje od pierwszej strony. Chyba będzie ok!

   Usuń
 6. Książka zapowiada się interesująco. Co do rozliczeń mam sprawdzony program z IPS, który również umożliwia przekazanie 1% na dowolny cel, tyle że wypełniony PIT trzeba osobiście zanieść do US, ale to nie problem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książka, z pewnością zapiszę sobie tytuł bo opis mnie zaintrygował ;)

  P.S. Przepraszam, że mnie tak długo nie było!

  OdpowiedzUsuń

Koty w potrzebie

www.koty.sos.pl