poniedziałek, 10 lutego 2014

Moje olimpijskie zmagania

Morning Mist Shawl powoli posuwa się do przodu. Podglądam Maknetę i staram się cokolwiek zrobić. Włóczka cienka, druty też, więc zdaję sobie sprawę, że będę musiała zrobić więcej rzędów niż jest w projekcie autorskim. Na blogu  Drobiagi Maknety można znaleźć rozpiskę wzoru do rzędu 32. Podglądając fotkę autorki, zrobiłam tyle, ile pokazuje fotka. Wzór okazał się niezbyt trudny, oczywiście przy pomocy Maknety. Nie miałam pojęcia, jak dodać oczko pochylone w prawo lub pochylone w lewo. Dodawałam po swojemu - z dodatkowym ażurem. Sprułam, zrobiłam raz jeszcze i oto wynik.

Z lenistwa nie użyłam markerów, nie chciało mi się szukać i przyznam, że parę razy wpadłam w panikę, szczególnie na początku robótki. Więc lepiej się zmobilizować, wygrzebać markety lub przynajmniej kolorowe nitki, by nie stresować się niepotrzebnie.


15 komentarzy:

 1. Rewelacyjnie Ci wychodzi :-) Świetne kolory wybrałaś.
  Też spoglądam z pożądaniem na poczynania Maknety, ale niestety skutecznie blokuje mnie brak odpowiedniej włóczki do dziergania...
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś już od rana buszowałam po szafach, by zmienić włóczkę. Nawet znalazłam zestaw: bordo i indyjski róż, ale ostatecznie zostałam przy wybranej wcześniej. Niech już będzie ;)

   Usuń
 2. Podziwiam jaka to jest pecyzyjna robota...!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, jaki będzie efekt końcowy. Wzór wydaje się być skomplikowany, ale jest do opanowania pamięciowego. Podoba mi się układ pasków Trochę przypomina wielki liść

   Usuń
 3. ale śliczności!!! kiedys też zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Napisałam Ci na rav, ja jeszcze nie doszłam do końca pasków, ale planuję zrobić tyle, żeby przed każdym markerem było po 50 oczek) oprócz miejsca gdzie jest oczko środkowe.
  Wróciłam z pracy i dodatkowych zajęć i zaraz zabiorę się za pisanie dalszej części wzoru.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam powkładanych markerów ;), ale rozumiem, że każdy marker zaznacza że tak powiem 7 żeberek głównych ;).

   Usuń
  2. Za szybko napisałam, przed pierwszym i po ostatnim markerze musi być tylko 45 oczek, ale muszę to jeszcze sprawdzić robiąc. Tak, markery są przy tych głównych 7 żeberkach.

   Usuń
  3. Tak myślałam, że co nieco mniej ;)

   Usuń
 5. fajna kolorystyka, zastanawiam się czy też jej nie zacząć, ale na razie malo czasowa jestem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dziś szalałam z chusta pół dnia. No może nie pół, bo późno wstałam ;)

   Usuń
 6. super,mnie czeka prucie ale zrobię fotkę aby później pokazać jaki mi wyszedł nowy wzór,ciężko to kumam, wiem że się nie wyrobię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Początki wydają się trudne, ale teraz robię z pamięci i nie zaglądam w opis. Też prułam ;) Trzymam kciuki ;)

   Usuń
 7. jak może to zerknij do mnie, odłozyłam robótkę, nerwy mnie dopadły,

  OdpowiedzUsuń

Koty w potrzebie

www.koty.sos.pl