środa, 25 maja 2016

Haruni i "Kobieta w bieli"

Udało mi się wpaść tu w środę, co ostatnimi czasy rzadko mi się zdarzało. Pochwalić się muszę, że robótkowanie u mnie idzie pełną parą, aż się sobie dziwię. Skończyłam pstrą Haruni. Początkowo byłam średnio zadowolona, ale stwierdzam - nie jest źle. Główna wada to nadmierna wielkość, trochę przedobrzyłam. Następna będzie mniejsza. Zaczęłam kiedyś czarną, wydobyłam z czeluści szafy i robię. Mam nadzieję, że starczy włóczki, bo domówiona jest zupełnie inna. Różni się i odcieniem i fakturą. Trudno, przekopię jeszcze stare zapasy, może coś się uchowało.


W czytaniu zastój, ale powoli brnę przez książki. Wspominałam o nich w poprzednim poście. Mam nadzieję, że ruszy u mnie czytanie ebooków. Kupiłam nowy sprzęt i na nim aktualnie "Kobieta w bieli" Czytam z oporami, bo to ramota mocno rozbuchana objętościowo, ebook ma ponad 700 s., ale autora uważa się za prekursora powieści kryminalnej, a kryminały lubię. No i powieść uważana jest za arcydzieło - 23 na liście 100 powieści wszech czasów wg The Observer i 77 na liście  The Big Read wg BBC. Warto znać, ale nie wiem, czy warto się tak nad powieścią mozolić. Na razie czytam. Stara powieść, nowy sprzęt. Przyznam, że na zainteresowanie autorem miało wpływ Wydawnictwo MG, które wydało w tym miesiącu nigdy niepublikowaną w Polsce powieść Collinsa "Córki niczyje".

Córki niczyje
( w przyszłości )

Kobieta w bieli
( teraz w czytaniu )

A wszystkie moje powyższe poczynania w ramach środowych spotkań u Magdy.


5 komentarzy:

 1. Ależ piękne cudo zrobiłaś! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie zaglądałam. A tu tyle nowości.
  Chustę Haruni kiedyś zaczęłam. No i teraz czeka aż natchnienie wróci. Ja na czytniku mam Bonde "Pochłaniacz". Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te nowości sprzed dwóch miesięcy. ;)

   Usuń
 3. Śliczna chusta!!! Ksiązki u mnie poszły tak bardzo w odstawkę ,że jak widzę jak ktoś tyle czyta to aż mi wstyd!!! Chociaż tęskno mi za tym ... mam nadzieję ,że niedługo wrócę :)
  Pozdrawiam serdecznie!!!

  OdpowiedzUsuń

Koty w potrzebie

www.koty.sos.pl