czwartek, 24 marca 2016

Nie ma mnie

I pewnie przez dłuższy czas tak będzie. Mało robótkuję, mało czytam. W chwilach wolnych odsypiam "orkę". Czasem się mobilizuję, robię jakieś drobiazgi na akcje charytatywne, ale to niewiele na potrzeby wciąż przybywających problemów z bezdomniakami. W każdym razie przez pół miesiąca udało mi się uszyć parę kurek i dzięki Magdzie ( dzięki za inspiracje ) udłubać dwa kurczaki. Fotkę pokazywałam na instagramie. Mała Mania, która mieszka w tym samym mieście, a widuję ją raz na miesiąc, albo i rzadziej, stwierdziła, że kura jest zła, bo ma złe oczy. Zastanawiam się, jak można przerobić oczy na dobre. Pewnie też mam złe i to przenosi się na udłubane kury.
W czytaniu od miesiąca "Wantule" Marii Kann. W dzieciństwie czytałam "Dujawicę". To druga część trylogii góralskiej. O czym była "Dujawica", nie pamiętam, ale pamiętam, że byłam powieścią zauroczona. Dziś część pierwsza jest dla mnie "drogą przez mękę". Jakoś to się kupy nie trzyma, górali spowinowaconych ze sobą zatrzęsienie, a ja się w tym gubię. Ciekawe, jak brnęłam przez te wszystkie koligacje w pacholęcym wieku? Miałam więcej rozumu? Może to już tendencja  spadkowa?
Zbliżają się Święta, więc wszystkim, którzy tu wpadają życzę wszystkiego dobrego ;)

7 komentarzy:

 1. Życzę Ci również wszystkiego co dobrego i mam nadzieję, że niebawem wrócisz do nas na dłużej i na dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie śliczne kurczaczki. Wesołych Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wesołych Świąt Wielkanocnych :-)
  Fajne kurki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkim dziękuję za życzenia świąteczne i jednocześnie przepraszam, że sama nie zajrzałam na Wasze blogi. Na najbliższy czas nie obiecuję poprawy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Juz dawno po świętach ,a Ciebie nie ma. tyle dobrego,, że skoro mam komentarz od Ciebie to przynajmniej zaglądasz gdzie indziej.
  Kurka ma faktycznie "wkurzony" wzrok. Co zrobic, nawet dziergane kurki maja , okazuje się , charakter. Książek o których piszesz nigdy nie czytałam ,ale nie najlepiej o niej piszesz więc póki co sobie daruję. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Koty w potrzebie

www.koty.sos.pl