środa, 4 grudnia 2013

Wspólne zmagania czytelniczo-robótkowe - 2


Pewnie, gdyby nie Makneta szydełka czy drutów nie wzięłabym do ręki, a tak przynajmniej skończę to, co zaczęłam lub zrobię jakiś drobiazg. Na FB ostatnimi czasy sporo fotek z ozdóbkami świątecznymi. Wypatrzyłam proste gwiazdki i buciki na prezenty, a raczej na czekoladki wielkości "merci" Może komuś wzorki się przydadzą i jeszcze skorzysta przed świętami?
Gwiazdki:Buciki:


No i czytam, czytam nieustająco. Tym razem Jacka Getnera "Pan Przypadek i celebryci". To już druga książka z cyklu "Pan Przypadek" i przyznam, że przy lekturze dobrze się bawię. Skończyłam czytać "Broniewski. Miłość wódka i polityka" Mariusza Urbanka. Wciąga jak kryminał.  Naprawdę świetna.książka. Podczytuje też niejako z konieczności książki z biblioteki małej Marysi ( 2,5 roku ). Baktusik też skończyłam , a jakże. Jestem średnio zadowolona, ale u mnie tak zawsze - skończę jakąś robótkę i marudzę.

A teraz parę fotek. Marne, bo ciemnica straszna. Statywu nie posiadam, więc wyszło jak wyszło. Trudno.

baktus 

gwiazdki i celebryci

cudne ilustracje i twórczość radosna bez kosmetycznej obróbki
mini butki

11 komentarzy:

 1. Piękna ta gwiazdka! No czemu ja nie umiem szydełkować (sznury koralikowe się nie liczą!) ? Pięknie zrobiona, naprawdę, aż zazdroszczę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta pierwsza nie moja, moje te zielone
  ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Och! Na pierwszym zdjęciu po prostu lepiej widać! Przecież zielone, dokładnie takie same:) Chętnie bym sama się takich nauczyła, ale kiedy ja to zrobię. Na przyszłe święta chyba:)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Wełniane myśli - to szybka robota. Może warto spróbować, bo wystarczy umieć łańcuszek i słupek raz nawijany.
  @Malaala - I ja lubę takie proste rzeczy. Im mniej tym lepiej

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten Pan przypadek to do dostania w księgarniach, czy w bibliotece?
  Broniewskiego sobie zciągnęłam i jest w kolejce do czytania.

  I niezmiernie mi miło, że cię zmotywowałam. Ładne ozdoby wydziergałaś.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. "Pana Przypadka" dostaję od autora, ale nie dlatego chwalę. Książka z humorem i wątkiem kryminalnym, nawiązuje do znanych kanonów literackich i filmowych, np. pierwsza sprawa w tej części nosi tytuł "Miłość i medycyna" co na myśl jak nic nasuwa Choromańskiego. Lubię takie kombinacje i zagadki.
  Co do ozdób, ciekawe ile tego napłodzę, bo kolejka rodzinna powoli po nie rośnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Spadłas mi z tą gwiazdką z nieba. Bo nie miałam inspiracji co jeszcze by tu poszydełkowac. A teraz już mam. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tego wzorku nie mam i bardzo dziękuję. A perełkę przy zawieszce spapuguję na pewno:-))). Broniewskiego też dopisałam bo mnie nim zaciekawiłaś. Głaski dla kotów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie zabrakło mi tych perełek, nie bardzo chce mi się doszywać, bo zmodyfikowałam zawieszkę: nie nitka a pętelka z łańcuszka, a na nią nijak wetknąć perełkę.
  Mariusz Urbanek napisał tez biografie Tuwima i Brzechwy. Mam obie, ale lektura jeszcze przede mną.

  OdpowiedzUsuń

Koty w potrzebie

www.koty.sos.pl